Lublin - studnia przy Bramie Krakowskiej oraz relikty barbakanu

Moderator: Velder

Posty: 7
Rejestracja: sobota 05 sty 2019, 15:44

Lublin - studnia przy Bramie Krakowskiej oraz relikty barbakanu

Postautor: pawel z lublina » sobota 05 sty 2019, 18:03

Podczas prac remontowych przy Bramie Krakowskiej w Lublinie, natrafiono na ciekawe obiekty, na filmie prezentuję głęboką studnie oraz odkryty kwadratowy barbakan


Posty: 27972
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Lublin - Brama Krakowska

Postautor: Karolina Kot » sobota 05 sty 2019, 19:25

Czytałam o tej studni. Szczerze mówiąc miałam nadzieję, że zostawiono jej zabezpieczone relikty, ale podczas wizyty w Lublinie niczego takiego nie znalazłam.
Gdzie ona dokładnie się znajduje? Pewnie pod jezdnią i dlatego tak...

Bardzo dziękuję za ten filmik.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 7
Rejestracja: sobota 05 sty 2019, 15:44

Re: Lublin - Brama Krakowska

Postautor: pawel z lublina » sobota 05 sty 2019, 19:55

Studnia została zalana betonem ! :( miala byc odtworzona w nieco innej formie - szkoda ze miasto nie zrobilo tam kapsuły czasu ! studnia ma ponad 20 metrów glebokosci szkoda oj szkoda zmarnowali

Posty: 27972
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Lublin - studnia przy Bramie Krakowskiej

Postautor: Karolina Kot » sobota 05 sty 2019, 20:56

Starych studni nie da się zlikwidować bez śladu. Nawet zasypane istnieją nadal.
To stwierdzenie to nie są moje słowa, gdzieś je kiedyś przeczytałam, być może u Wiktora Zina.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo lubelskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość